Wakacyjne ABC golfa

Pod takim hasłem Opolski Klub Golfowy wspólnie z Fundacją Górażdże – Aktywni w Regionie organizują projekt adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej z powiatów krapkowickiego i strzeleckiego.

Celem projektu jest propagowanie nauki gry w golfa, aktywnego spędzania wolnego czasu  oraz zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych zamieszkujących powiat krapkowicki i strzelecki. W ramach projektu zaplanowano zajęcia nauki gry w golfa, pogadanki o zasadach zdrowego odżywiania oraz poczęstunki w wersji fit. Przedsięwzięcie jest w całości finansowane przez Fundację Górażdże – Aktywni w  Regionie.

Udział w projekcie jest bezpłatny i będzie obejmował jednodniowe szkolenie na polu golfowym Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim. W okresie od czerwca do sierpnia 2021 roku zaplanowano przeprowadzenie dwunastu zajęć nauki gry w golfa, w tym reguł oraz etykiety dla dwunastu dziewięcioosobowych grup (łącznie 60 godzin dla 108 osób, po 5 godzin szkoleń na grupę). Szkolenia odbywać się będą na dziewięciodołkowym polu golfowym w Kamieniu Śląskim przy ul. Lotniczej 4. Zajęcia poprowadzą profesjonalni, doświadczeni trenerzy.

– Projekt „Wakacyjne ABC Golfa” wpisuje się w działania naszej Fundacji związane z likwidacją społecznych skutków pandemii. W tym przypadku chodzi o pomoc dzieciom i młodzieży w wyjściu z izolacji oraz w odbudowie relacji rówieśniczych. Głównym celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży szkolnej do wspólnego spędzania czasu, ruchu na wolnym powietrzu i bliskiego kontaktu z naturą.  Liczymy, iż efektem będzie przede wszystkim doskonała zabawa i nauka gry w golfa dla dzieci, a może przy okazji wyłonionych zostanie kilka nowych golfowych talentów – mówi Paweł Brzozowski, prezes Fundacji Górażdże, która sfinansowała całe przedsięwzięcie.

Namawiam młodzież do zainteresowania się tą dyscypliną. Korzyści, jakie przyniesie program wydają się oczywiste – poznanie tajników golfa wśród najmłodszych, nauka etykiety, zasad zdrowego odżywiania. Golf rozwija naszą sprawność fizyczną, odstresowuje. Zajęcia odbywają się na malowniczo położonych polach w otoczeniu pięknej przyrody. Ludzie są względem siebie bardzo mili, uprzejmi, ubrani zgodnie z wymaganiami tego sportu. – mówi Dariusz Bizan, prezes Opolskiego Klubu Golfowego.

Nabór do programu jest otwarty. Zapisy będą przyjmowane od 15 do 28 czerwca 2021, a formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ

Program wydarzenia jest poniżej

10:00-10:30
Historia, zasady gry i zachowania
10:30-11:00
Rozgrzewka
11:00-11:30
Przerwa śniadaniowa
11:30-12:30
Trening krótkich uderzeń
12:30-13:00
Przerwa lunchowa
13:00-14:00
Trening długich uderzeń
14:30-15:00
Podsumowanie, nagrody
 
 

Więcej informacji znajduje się TUTAJ

O przyjęciu do projektu „Wakacyjne ABC Golfa” decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zajęcia szkoleniowe będą się odbywały w każdą środę w okresie od 30 czerwca do 28 sierpnia 2021.

 

3 odpowiedzi do “Wakacyjne ABC golfa”

  1. Świetna inicjatywa!

  2. Świetna inicjatywa!

  3. Świetna inicjatywa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *